We organiseren onze acties in zes thematische werkagenda's:
Werkagenda's:
Bio-economie
Circulair Bouwen
Chemie/Kunststoffen
Maakindustrie
Voedselketen
Waterkringlopen
Zeven hefboomwerkingen zorgen voor extra ondersteuning:
Hefboomwerkingen:
Beleidsinstrumenten
Circulair aankopen
Communicatie
Innoveren & Ondernemen
Financiering
Jobs & Vaardigheden
Onderzoek
Wat, waarom en hoe?
Waarom gaan we voor een circulaire economie?
Toekomstbeelden 2050
Hoe zien we onze circulaire toekomst?
Over onze aansturing
Wie stuurt wat bij Vlaanderen Circulair?
Herbruikbare afhaalverpakkingen
Jaarlijks worden in België tot wel 16,6 miljoen pizzadozen weggegooid: goed voor 70 voetbalvelden aan gekapte bossen. Volgens het Mechelse Boemerang kan dat anders. Wat begon met de ontwikkeling van een herbruikbare pizzadoos, groeide ondertussen uit tot een totaalconcept dat van herbruikbare afhaalverpakkingen de nieuwe standaard wil maken.
Efficiënte logistieke organisatie
Vanuit de Green Deal Anders Verpakt (een initiatief van OVAM, Fevia, Comeos, het VIL, Detic) en met de steun van Stad Mechelen, sloegen enkele strategische partners de handen in elkaar. Kingslize Pizza neemt de logistiek voor zijn rekening, MIVAS vzw reinigt de verpakkingen en het Lokerse Avamoplast ontwikkelde de eerste herbruikbare pizzadoos.
De belangrijkste activiteit van de start-up is de efficiënte logistieke organisatie. Via een open ecosysteem kunnen alle Mechelse horecazaken deelnemen met hun eigen verpakkingen. Die kunnen eenvoudig geretourneerd worden in alle deelnemende zaken. Het systeem is bovendien app-loos en ook consumenten hoeven zich nergens aan te melden. Boemerang werkt met een QR-code om de betaalde waarborg terug te storten. Dat smaakt naar meer!
Boemerang
Partners Kingslize Pizza, MIVAS vzw, Avamoplast, Ovam, Stad Mechelen
Sectoren
Thema's
Organisaties