We organiseren onze acties in zes thematische werkagenda's:
Werkagenda's:
Bio-economie
Circulair Bouwen
Chemie/Kunststoffen
Maakindustrie
Voedselketen
Waterkringlopen
Zeven hefboomwerkingen zorgen voor extra ondersteuning:
Hefboomwerkingen:
Beleidsinstrumenten
Circulair aankopen
Communicatie
Innoveren & Ondernemen
Financiering
Jobs & Vaardigheden
Onderzoek
Wat, waarom en hoe?
Waarom gaan we voor een circulaire economie?
Toekomstbeelden 2050
Hoe zien we onze circulaire toekomst?
Over onze aansturing
Wie stuurt wat bij Vlaanderen Circulair?
As-built dossiers verzamelen alle informatie over de gebruikte elementen, materialen en afmetingen van de nieuwe toestand na uitgevoerde bouwwerken. Momenteel zijn zo’n dossiers, als ze al bestaan, een samenraapsel van informatie van diverse leveranciers, technische fiches en documenten waarin men verloren loopt. Vaak zijn het ontwerpplannen die niet werden aangepast tijdens de uitvoering van de werken.
Met het project BIM-integrum wil Beneens een systeem ontwikkelen dat alle in een gebouw gebruikte materialen in de juiste hoeveelheid en op de juiste positie weergeeft. Dat willen we bereiken door een online platform op te zetten dat in één overzichtelijke en gebruiksvriendelijke viewer het as-built dossier, het postinterventiedossier, de onderhoudsrichtlijnen én het potentieel voor urban mining weergeeft.
Op het platform zullen voorgeprogrammeerde meetstaten, filters en views het makkelijk maken om door digitale as-built dossiers te bladeren, zelfs voor mensen die niet vertrouwd zijn met 3D-software. Dat kunnen bouwheren, onderhoudsbedrijven, techniekers, renovatiebedrijven, maar ook toekomstige urban miners zijn.
Met deze gebruiksvriendelijke tool die alle informatie uit een doorgedreven BIM-model naar een bruikbaar grondstoffendepot transformeert, willen we nog meer gebruikte materialen uit gebouwen een nieuw leven geven.
Beneens Bouw & Interieur
Partners WTCB, Bouwunie, Kamp C en TEN
Sectoren
We willen BIM-integrum, opgedeeld in het digitale as-built dossier, het gebouwenpaspoort en de circulariteitsscore, aanbieden als dienst. Dat zal ofwel als pakket zijn bij een bouwproject, ofwel als afzonderlijke diensten.
We hebben ook al zicht op projecten in de nabije toekomst waarop we de principes van BIM-integrum kunnen toepassen. Cross-laminated timber (CLT) en prefab-projecten lenen zich perfect voor het systeem. Daarnaast hopen we de markt, bouwheren en architecten te overtuigen van de meerwaarde van een gebouwenpaspoort en circulair bouwen.
Verder hebben we al enkele maanden versterking van een nieuwe BIM-modelleur. Dat geeft ons extra capaciteit om bijkomende BIM-diensten aan te bieden. We hopen dus om het project verder te commercialiseren. Het is nagenoeg oneindig opschaalbaar in hoeveelheid én grootte van projecten.
Ten slotte gaan we op zoek naar een softwarepartner die het systeem in een nog gebruiksvriendelijker jasje kan steken.